Ali Boltaç’tan Yeni Yıl Mesajı

Ali Boltaç’tan Yeni Yıl Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Ali Boltaç, 2021 yılı ülkemiz açısından özellikle sağlık ve ekonomik koşullar açısından zorlu bir yıl oldu. Bu nedenle 2022 yılının her açıdan beklentileri ve umutları başka bir evreye taşıdığını söylemek mümkün.
2021 yılında ülke olarak, hem dünyayı etkisi altına alan COVİD 19 salgını, hem de merkezi yönetim ve sistemden kaynaklı ekonomik koşulların ağırlığı altında ezildik. 2021 yılı ülkemiz ve kentimiz için adete bir kabus yılı oldu. 

Zorlu ekonomik koşullar, dövizdeki rekor artışlar, yüksek enflasyon yurttaşlarımızın yaşam standartlını maalesef olumsuz etkiledi. Bu sistem ve yönetim ülkeyi, sosyal yardımlarla ayakta durmaya çalışan bir toplum haline getirdi. Neyse ki Başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, belediyelerimiz bu duruma seyirci kalmadı ve dezavantajlı bölgelerde yaşayan yurttaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamayı kendine görev bildi. 
Adeta sosyal belediyeciliğin ne anlama geldiğinin içini doldurdu. Bu vesile ile 2022 yılında iktidar mücadelemizin yanısıra , ülkemiz ve kentimizin yardıma ve desteğe ihtiyaç duyan tüm yurttaşları için de mücadelemizi sürdüreceğiz, Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Bu sistem ve ekonomik modelden geri adım atılmadığı takdirde 2022 yılının da ülkemiz açısından pek parlak geçmeyeceği aşikar. Bu nedenle 2022 yılından en büyük beklentim yurttaşlarımızın 2021 yılında yaşadıklarını asla unutmamasıdır. 

2022 yılı içerisinde belki de önümüzde bir demokrasi sınavı olabilir ve bu sınavda başarılı olmamız için yaşadıklarımızı bir hazırlık testi gibi tekrar etmeliyiz. 

Usta şair Ataol Behramoğlu’nun dediği gibi, “ Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var” diyebilmeliyiz. 
Bu vesile ile 2022 yılının yaşadığımız tüm zorluklara rağmen Ülkemize, Mersin’imize ve Tarsus’lu hemşehrilerime sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini temenni eder, yeni yılın büyük umutların habercisi olmasını dilerim.


 

Benzer Haberler


Etiketler:


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.